Очите ѝ сякаш са изпечени в микровълнова фурна, заради 1 грешка при използването на смартфона

https://blitz.bg/zdrave/ochite-syakash-sa-izpecheni-v-mikrovalnova-furna-zaradi-1-greshka-pri-izpolzvaneto-na-smartfona_news659407.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

Жителка на Тайван получи необратимо увреждане на очите поради факта, че в продължение на две години използва смартфона си неправилно. За нещастния инцидент съобщава изданието International Business News.

През март 2018 г. 25-годишната Чен, която работи като секретарка в град Гаосюн в югозападната част на острова, усетила силна болка в очите си. Тя се опитвала да облекчи симптомите с капки за очи, но те не помогнаха. 

След няколко месеца болките се усилили още повече и очите ѝ кръвясали. Момичето отишло на преглед при офталмолог. По време на изследването било установено, че зрителната острота в лявото ѝ око е спаднала до 60%, а на дясното око - до 30. 

Каква грешка е допуснала Чен при използването на смартфона си, която е причинила необратими увреждания на зрението ѝ четете в zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай