Шефът на СЗО: Пандемията ще бъде удължена от ваксинния национализъм

Според него ефективно използване на бъдеща ваксина предполага достъп до нея във всички страни

https://blitz.bg/zdrave/shefat-na-szo-pandemiyata-shte-bade-udalzhena-ot-vaksinniya-nacionalizam_news777502.html Blitz.bg

"Ваксинният национализъм ще удължи пандемията, няма да я съкрати" - с тази фраза ръководителят на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус призова за солидарност при разпределението на бъдеща ваксина срещу коронавируса.

Според него е естествено държавите да искат да предпазят собствените си граждани, но ефективно използване на бъдеща ваксина предполага достъп до нея във всички страни.

Във видеообръщение за началото на Световната здравна среща в Берлин, Гебрейесус допълни, че въпреки рекордният брой новозаразени - над 465 хиляди само за ден - "взимането на правилни мерки бързо позволява заразата да бъде контролирана.

В началото на срещата чрез видеобръщение се включи и ръководителят на ООН Антонио Гутериш. Според него, коронавирусната пандемия е най-голямата криза на нашето време.


Източник: bnr.bg

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай