След 40/50-годишна възраст трябва да се откажете от консумацията на определени храни. Това сподели в интервю ендокринологът Мария Калошина.
Според нея някои от тях увеличават риска от рак поради големия брой мутации в клетките.
Прекомерната им консумация увеличава риска от развитие на атеросклероза, а впоследствие може да се стигне до инфаркт и инсулт.
Кои са тези храни и защо трябва да ги спрете вижте на Zdrave.to
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.