Тази статия е за всички над 40 години, които искат да продължат да бъдат здрави

Хубаво е да ограничите някои храни след тази възраст, за да предпазите себе си и тялото си

https://blitz.bg/zdrave/tazi-statiya-e-za-vsichki-nad-40-godini-koito-iskat-da-prodalzhat-da-badat-zdravi_news1035560.html Blitz.bg

След 40/50-годишна възраст трябва да се откажете от консумацията на определени храни. Това сподели в интервю  ендокринологът Мария Калошина.

Според нея някои от тях увеличават риска от рак поради големия брой мутации в клетките.

Прекомерната им консумация увеличава риска от развитие на атеросклероза, а впоследствие може да се стигне до инфаркт и инсулт.

Кои са тези храни и защо трябва да ги спрете вижте на Zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай