На 10 март в УМБАЛ "Лозенец" бе реализирана донорска ситуация, след като близките на 42-годишна жена, изпаднала в мозъчна смърт, взеха трудно, но изключително благородно решение – да дарят нейните органи, пише glasnews.bg.
В лечебното заведение са извършени две бъбречни трансплантации на пациенти, чакащи шанс за нов живот.
И при двамата става дума за едно и също: следоперативният период, протекъл без усложнения.
Наблюдава се нормализирана бъбречна функция, а пациентите вече са изписани.
От болницата изразяват искрени съболезнования към близките на починалата жена и подчертават, че решението им е акт на изключителна човечност и сила в един от най-тежките моменти.