Извънредна К-19 ситуация в завод „Арсенал“

Карантинират цял цех в предприятието заради инфектиран с COVID-19

https://blitz.bg/zdraveopazvane/izvanredna-k-19-situaciya-v-zavod-arsenal_news768704.html Blitz.bg
Цял цех в оръжейния завод „Арсенал“ в Казанлък е поставен под карантина от РЗИ, след като е установен един случай на инфектиран с COVID-19 в предприятието, съобщиха от Инспекцията.

26 души работят в цеха, като всички ще бъдат подложени на задължителни тестове за коронавирус, а работното им място ще бъде затворено за дезинфекция.

Заразеният служител се лекува в домашни условия, а за сега няма информация някой да има оплаквания.

В завод „Арсенал“ работят почти 8 000 души, като още през март там бяха въведени някои от първите по-строги противоепидемични мерки.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай