Проф. Иво Петров обясни защо естественият имунитет не е добро решение ВИДЕО

Професорът даде ваксинационния процес в Израел като добър пример

https://blitz.bg/zdraveopazvane/prof-ivo-petrov-obyasni-zashto-estestveniyat-imunitet-ne-e-dobro-reshenie-video_news814959.html Blitz.bg

„Третата вълна на COVID-19 бе най-сериозната от всички. Имахме значително по-тежки случаи с неблагоприятно развитие. Статистиката показва, че започваме да се справяме и тенденцията е относително трайна”. Това заяви в ефира на NOVA инвазивният кардиолог проф. Иво Петров.

Той добави, че здравните власти имат готовност мерките да се затегнат при нужда.

„Хората трябва да продължат да спазват мерките. Груповият имунитет е работа на епидемиолозите. Ваксинираните все още са малко, но се надявам масовата ваксинация да започне да дава резултати”, добавя специалистът.

Според него естественият имунитет не е добро решение.

„Той води до съществени загуби. Придобитият чрез ваксинация имунитет остава най-доброто решение. Все повече хора спазват общите мерки и това е добре”.

Професорът даде ваксинационния процес в Израел като добър пример.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай