Столична педиатърка обяви що за простотия правят родителите с децата си и COVID-19
На теория и медицински те могат да извеждат наследниците си навън, но сегашното извънредното положение не го позволява
Тя се позова на препоръката на Световната здравна организация (СЗО) да не се прекъсват разходките в парка, спортуването, карането на колело при спазване на физическа дистанция от поне 2 метра.
Педиатърка беснее: Майките вършат пълно безумие заради COVID-19
Запитана могат ли родителите да извеждат децата си на открито, ако спазват тези предписания, д-р Кадъм посочи, че „на теория и медицински да, но в момента законовото положение в рамките на извънредното положение не го позволява”.
Китайски лекари обявиха как COVID-19 преминава при децата
Д-р Кадъм определи противопоставянето между Медицинския съвет към правителството и Националния оперативен щаб като „абсолютно безсмислено на фона на едно общество, което и без това е изпаднало в масова истерия”.
„Медицинският съвет може по-скоро да препоръчва, но крайното решение накрая го взима щабът. Истината е, че са поставени в положение накрая щабът да решава, а щабът има страшно много погрешни решения в последните седмици, които ние като хора, работещи директно полевата дейност, можем да си систематизиране в един доста дълъг списък”, коментира тя пред БНР.
Д-р Адил Кадъм нарече „също толкова вредно” по няколко пъти на ден да се изнася статистика за заразените, която се отразява на психичното състояние на хората в настоящата ситуация: „Защото позитивна проба не означава болен, болен не означава тежкоболен и тежкоболен не означава критично”.
Относно казуса с детето от Велико Търново, чийто случай бе широко огласен в социалните мрежи след сигнал на родителите Адил Кадъм посочи, че е трудно е да се дават съвети на родители, когато детето им е болно и най-вече, когато детето не е често боледуващо.
„Родителите на деца с хронични заболявания са по-рационални и те имат изработен механизъм на работа с лекарите”, допълни тя.
Китайски лекари с нови кошмарни новини за COVID-19 и децата
Д-р Кадъм посъветва родителите, ако имат притеснения за медицинската грижа за детето си, първо да говорят с неговия личен лекар и с ръководителя на клиниката, в която лежи то. Много е важно още при постъпване в лечебното заведение да се съобщи, ако едно дете не е ваксинирано, защото това променя насоките на диагнозата.
Д-р Ненков нахока майката на момиченцето със съмнения за коронавирус в Търново
„Никой няма да седне да се заяжда или да съди родител, когато приема болно дете, но е много важно да се каже, че това дете не е имунизирано, защото това за нас променя реда и вида на изследванията за диференциалната диагноза”, коментира д-р Адил Кадъм.
Последвайте ни
1 Коментара: