Светило в японската медицина разкри защо COVID-19 убива толкова много хора
В началото на тази ситуация, ние нямахме капацитет да направим по-широко тестване на населението, признава той
В район „Голямо Токио“, включващ по-голямата част от префектурите Чиба, Канагава, Сайтама и Токио, живеят 32 милиона души, като гъстотата на населението му в градската част е 8817 души на квадратен километър. Япония има най-много възрастни хора на глава от населението в световен мащаб.
Още от пролетта, здравните експерти от всички държави следят разпространението на COVID-19 в Япония. Ниските нива на смъртност и заболеваемост родиха различни теории и хипотези.
За анализаторите този въпрос е жизнено важен, защото Япония предприе различни мерки от Европа и Съединените щати. Към днешна дата, от COVID-19 в Япония са починали под 2500 души, а заразени са около 170 000
Доктор Казуаки Джиндай е специалист по инфекциозни болници в Министерството на здравеопазването на Япония.
След като завършва медицина в Университета в Каназава, доктор Джиндай специализира в Университета в Орегон и Университета в Киото. Работил е като епидемиолог към Световната здравна организация със специални мисии из цяла Африка.
В телевизионно предаване той разкрива как страната се бори с коронавируса.
Ето какво казва той:
"На какви мерки разчита Япония в момента? На езика на епидемиолозите в хода на пандемията, ние приложихме подход, който акцентира върху огнищата на заразяване. Търсехме и намирахме цели вериги от инфектирани, проследявайки връзките им назад във времето.
Само в региона на Токио живеят 37 милиона души. Това е около 6 пъти цялото население на моята страна. В същото време броят на тестовете, които вие сте направили е сред най-ниските в света.
В началото на тази ситуация, ние нямахме капацитет да направим по-широко тестване на населението. Затова се насочихме към хората със симптоми и тези, които са в сериозно състояние. В началото тествахме стратегически с PCR.
Търсехме хора само със симптоматика и сложни случаи, за да можем да запазим капацитета на тестване. Вторият метод беше да идентифицираме огнищата на зараза и всички контактни на тези огнища.
Затова, според мен, в началото, броят на лабораторните тестове беше нисък. Сега правителството и районните общини изградиха местни центрове за тестване, следователно капацитетът ни е по-голям отпреди. Идеята обаче си остава същата.
Имаме определена стратегия на лабораторно тестване. От друга страна, в момента имаме повече възможност за лабораторни изследвания и можем да си позволим да тестваме и хората по домовете за специални грижи.
Случаите в домовете за специални грижи и в болниците могат да бъдат доста сериозни. Така че ние насърчаваме тестването на повече хора от населението ни, на възрастните хора, както и на персонала в болниците и в домовете за специална грижа.
Мисля, че определено това има значение върху някои аспекти от разпространението на болестта. Ние не се прегръщаме и целуваме непрекъснато при среща с колеги и приятели. Може би има значение за по-ниските нива, но това е просто спекулация.
Една от спекулациите. Не можем да докажем това по научен път, че в културите, в които физическият контакт е по-малък, нивата на разпространение са по-ниски. Но според мен личната дистанцията между хората, близките и приятелите, определено има значение."
Последвайте ни
0 Коментара: