В Лондон обявиха извънредно положение заради COVID-19

Всички болници са препълнени и на практика няма възможност да се обслужват пациентите, чийто брой нараства непрекъснато

https://blitz.bg/zdraveopazvane/v-london-obyaviha-izvanredno-polozhenie-zaradi-covid-19_news792104.html Blitz.bg
Кметът на Лондон обяви в града извънредно положение заради ситуацията с коронавируса в столицата на Великобритания. 

Всички болници са препълнени и на практика няма възможност да се обслужват пациентите, чийто брой нараства непрекъснато. 

На 8 януари във Великобритания бе регистриран пореден черен рекорд от умрели и хоспитализирани - 1162 души са починали, а заразените са
52618 само за един ден. 

По-рано премиерът на страната Борис Джонсън обяви, че се въвежда трети национален локдаун. По думите му мутиралият вирус е открит за първи път в края на миналата година и се разпространява с "плашеща скорост".

Превод БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай