ЦСКА победи с повече от убедителното 9:0 Миньор (Бобов дол) във втората си контрола за деня, която се игра на комплекс "Царско село". По-рано днес "армейците" отвяха с 6:0 Сливнишки герой в дебюта на румънския треньор Йоан Андоне.

Появилият се като резерва уругвайски нападател Алваро Нобле заби 2 гола във вратата на аматьорите. Второто попадение на 24-годишния футболист бе от далечно разстояние, с което той заслужи бурните аплодисменти на примръзналите фенове на ЦСКА. Дебют с екипа на "армейците" в тази проверка направиха именно Нобле, както и Борис Галчев.

Избраниците на Йоан Андоне през цялото време диктуваха играта. Още в самото начало се откри възможност за гол пред Йордан Тодоров, но ударът му премина покрай вратата. Последваха опасни изстрели на Спас Делев, Йордан Тодоров и Руи Мигел. В 29-ата минута Иван Стоянов изпълни добре пряк свободен удар, топката летеше под напречната греда, но стражът на Миньор с мъка успя да я избие в корнер. Гостите имаха едно положение, сътворено от Петър Пенев, който отправи опасен шут, но Ивайло Петров-Пифа реагира блестящо и изби топката. В 38-ата минута след многоходова атака на "червените", Йордан Тодоров откри резултата, след като излъга защитник и матира вратаря Владимир Манов - 1:0. Секунди преди края на първата част Викторс Мороз изведе Иван Стоянов на стрелкова позиция, той би, но защитник застана на пътя топката, тя обаче попадна в Спас Делев, който не сбърка и опъна мрежата за 2:0.

През второто полувреме "армейците" се развихриха и успяха да вкарат още 7 гола. В 55-ата минута след центриране от дясно на Йордан Минев, Спас Делев закова топката с глава за трети път в мрежата на гостите - 3:0. Страхотно взаимодействие между Иван Стоянов и Викторс Мороз в 57-ата доведе до четвърто попадение в мрежата на аматьорите, вкарано елегантно с пета от латвиеца. Отново опорният халф се разписа, този път с глава след центриране на Иван Стоянов в 60-ата минута - 5:0. В 63-ата Йордан Минев отбеляза директно от пряк свободен удар за 6:0.

Гостите застрашиха вратата на Пифа, след изпълнение на пряк свободен удар, но Ивайло Петров спаси. Дебютантът за ЦСКА Алваро Нобле, появил се в 62-ата минута на мястото на Спас Делев, се отчете с два гола. Каращият проби 24-годишен уругваец бе точен в 75-ата и 78-ата минути. Вторият му гол бе след убийствен удар с глава извън наказателното поле. Руи Мигел пък успя да вкара между двете попадения на Нобле. Така ЦСКА отвя с повече от убедителното 9:0 Миньор (Бобов дол), след като по-рано през деня разби с 6:0 Сливнишки герой. В неделя на "армейците" предстоят още две проверки - срещу Академик (София) и Рилски спортист, които отново ще се играят на терена в комплекс "Царско село".
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ

ЦСКА - МИНЬОР (Бобов дол) 9:0
1:0 Йордан Тодоров (38), 2:0 Спас Делев (45), 3:0 Спас Делев (55), 4:0 Викторс Мороз (57), 5:0 Викторс Мороз (60), 6:0 Йордан Минев (63), 7:0 Алваро Нобле (75), 8:0 Руи Мигел (77), 9:0 Алваро Нобле (78)

ЦСКА: 27.Ивайло Петров, 52.Йордан Минев, 19.Апостол Попов, 29.Игор Митрески, 4.Костадин Стоянов, 14.Светослав Петров, 32.Викторс Мороз, 30.Йордан Тодоров (46-18.Борис Галчев), 73.Иван Стоянов, 10.Руи Мигел, 77.Спас Делев (62-16.Алваро Нобле)

МИНЬОР (Бобов дол): 1.Владимир Манов, 2.Виктор Райчев, 3.Иван Иванов, 19.Пламен Гигиов, 21.Димитър Руйчев, 8.Иван Илиев, 18.Христо Габеров, 23.Петър Пенев, 7.Пламен Петров, 11.Веселин Лозанов, 16.Павел Стоянов