Не можем да говорим за студентски протести генерално, защото трябва да излязат всички университети. Не виждам нова динамика, не виждам увеличение на протестността, а напротив - продължава процесът на делегитимация, на свършване на този протест и бих казал компрометиране след последните събития пред БНТ.

Това каза в интервю за БНР политологът Калоян Методиев, бивш началник на кабинета на президента Румен Радев.

"Най-чистият вариант, най-добрият е през едни избори да се мине, които да бъдат гарантирани като честни. С оглед на развитието и на пандемията, и на социално-икономическата ситуация, която се влошава вследствие на нея.

И опасността е много голяма, защото от една страна трябва да се затегнат мерките - с оглед на нарастващия брой заразени и с оглед на това, че не може да издържи социалната система, но от друга страна - частният бизнес е притиснат почти до стената, армията от безработни расте, а без частния бизнес ще рухне и държавата като социална система, като възможност да осигурява пенсии.

Защото от частния бизнес се осигуряват данъците, от него идват и парите за харчене, с които трябва да се борим с епидемията", коментира още той.

"Много е тънък балансът, който трябва да бъде постигнат, за да можем да преодолеем тази криза с минимални щети, и разбира се тук отговорност има цялото общество с дисциплината, която трябва да проявява и която не е на високо ниво", подчерта Методиев.

По думите му правителството не иска да накърнява никакви интереси, а иска да удовлетворява всички интереси: 

"Това правителство е с ниска подкрепа, не е популярно, не е харесвано и се опитва да минимизира всякакви възможни щети по отношение на себе си откъдето и да дойдат.

Дори и общественият интерес да налага нещо, те ще предпочетат по-малкото съпротивление. Не очаквам от това правителство каквито и да е мерки пет месеца преди края на неговия живот, които да не са свързани с популизъм, които да са непопулярни, които да са реформаторски, няма как да стане вече"

.