Дълга колона от 50 трактори и комбайни, които вчера след обяд тръгнаха от димитровградското село Горски извор, пристигнаха в София, съобщи за БЛИЦ, председателят на сдружението на зърнопроизводителите в този край Тенчо Тенчев.
Сърдитите селскостопански производители прекараха нощта в София, а сутринта ще се включат в националния протест, който ще се състои пред Народното събрание. Ако и този път исканията ни за отпускане на необходимите субсидии за тази и за следващата година, не бъдат удовлетворени, каза преди тръгване на колоната Тенчо Тенчев, ние няма да чистим снега с нашите машини и с това ще блокираме движението по международния път Е-80, колкото и дълго да продължи това.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.