Димитров участва в енергиен форум в Ашхабад

https://blitz.bg/ikonomika/dimitrov-uchastva-v-energien-forum-v-ashhabad_news45582.html Blitz.bg

Министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров участва днес в Ашхабад, Туркменистан, в международна конференция „Надежден и сигурен транзит на енергия и неговата роля в осигуряване на устойчивото развитие и международно сътрудничество”, съобщиха от Министерство на икономиката.

Туркменистан разполага със значителни запаси на природен газ и бързо развива своите находища. Съществуват реални предпоставки и перспективи за разширяване на сътрудничеството между България и Туркменистан в енергийната сфера.
Зам.-министърът на външните работи на Туркменистан Талай Комеков и г-н Мактъмболи Хъридов, директор на институт към концерна „Туркменгаз” ще придружат министър Петър Димитров до София. Те ще участват в енергийната среща на върха, която започва утре в НДК. /БЛИЦ









Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай