Две големи и богати на петрол държави се отказват от долара

https://blitz.bg/ikonomika/dve-golemi-i-bogati-na-petrol-darzhavi-se-otkazvat-ot-dolara_news624598.html Blitz.bg
Ирак и Иран ще преминат изцяло към използването на националните си валути при извършването на търговски операции. Това съобщи председателят на Иракско-иранската търговска камара Яхя ал Ишак, цитиран от световните агенции.
 
„Отказваме се от доларовите транзакции, повечето търговски сделки ще се осъществяват в евро, ирански риали и иракски динари“, каза Ал Ишак.
 
По думите му, при някои сделки се предвижда система на взаимноизгоден обмен. Годишният търговски оборот между Багдад и Техеран е около 8 милиарда долара.
 
Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай