Ден след телефонно обаждане от данъчните фирма внесе в бюджета 12 милиона лева данъци, които "забравяла" да плати от години, съобщиха от Националната агенция по приходите.
В столичната дирекция на НАП са доволни от новия подход – да звънят по телефона на длъжниците и да им напомнят колко имат да плащат и как могат да го направят.
От началото на годината данъчните са си говорили по телефона на тема стари задължения с 24 421 длъжници.
Ако не стане с добро по телефона, се включват специални екипи за принудително събиране на просрочените данъци и осигуровки.
За първите 7 месеца на година комбинацията е намалила просрочените плащания към столичната дирекция на НАП с 580 милиона лева. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.