Фирма забравила да плати 12 млн. лв. данъци

https://blitz.bg/ikonomika/firma-zabravila-da-plati-12-mln-lv-danaci_news58730.html Blitz.bg

Ден след телефонно обаждане от данъчните фирма внесе в бюджета 12 милиона лева данъци, които "забравяла" да плати от години, съобщиха от Националната агенция по приходите.

В столичната дирекция на НАП са доволни от новия подход – да звънят по телефона на длъжниците и да им напомнят колко имат да плащат и как могат да го направят.

От началото на годината данъчните са си говорили по телефона на тема стари задължения с 24 421 длъжници.

Ако не стане с добро по телефона, се включват специални екипи за принудително събиране на просрочените данъци и осигуровки.

За първите 7 месеца на година комбинацията е намалила просрочените плащания към столичната дирекция на НАП с 580 милиона лева. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай