Ирландци купиха Телефонната палата в София

https://blitz.bg/ikonomika/irlandci-kupiha-telefonnata-palata-v-sofiya_news69401.html Blitz.bg

Ирландската компания за имотни инвестиции West Incorporated подписа договор за покупка на сградата на Телефонната палата в София, съобщиха от компанията. Стойността на сделката е 22,5 млн. евро, а в проекта се планират инвестиции над 100 млн. евро.

Сградата се намира на ул. „Гурко” 2-4 в София и е първата телефонна палата в страната. Зданието разполага с 6 надземни етажа с обща площ 17 401 кв. м и се смята за една от емблематичните сгради в столицата.

Засега от West Incorporated не разкриват какво ще е бъдещото предназначение на сградата, но компанията вече работи с екип от специалисти, които от 6 месеца проучват възможностите да я превърнат в "уникален културен и социален център".

Собственикът и изпълнителен директор на West Incorporated – Брайън Конийли, е категоричен, че името и фасадата на Телефонната палата няма да бъдат променяни.




Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай