Шенген направи жителите на това наше градче двойно по-богати за една нощ
Имотите в Рудозем поскъпнаха двойно, засиленият интерес към покупка на имоти се обяснява с плановете за отваряне на пътя към Гърция
С около 100% са поскъпнали имотите в Рудозем в сравнение със стойностите през миналата година, каза кметът на общината Недко Кулевски.
Засиленият интерес към покупка на имоти се обяснява с плановете за отваряне на пътя към Гърция.
В района на нефункциониращия граничен контролно-пропускателен пункт „Рудозем – Ксанти“ вече има поставени прегради и на гръцка територия, които препятстват свободното преминаване с автомобили, съобщиха от кметството в с. Чепинци.
Обяснимо високи са цените на имотите в Рудозем, след като стана известно, че влизаме в Шенгенското пространство, уточняват от община Рудозем.
Инвеститорският интерес към родопския град е свързан предимно с намерения за изграждане на бензиностанции, заведения и магазини по трасето, през което ще минава трансграничният трафик.
Новите прегради от гръцка страна са поставени тази седмица според информация от кметството в Чепинци. Дотогава жители от гръцките села край границата, както и от района на Рудозем са успявали да преминават с автомобили в двете посоки.
В Чепинци и в съседните села има семейства с роднини в Северна Гърция, казаха общинари.
Очакванията са пътят на гръцка територия да бъде въведен в експлоатация, заяви Недко Кулевски.
Последвайте ни
Все още няма коментари