Румъния реши от 15 декември да увеличи таксите на внасяните от България автомобили втора ръка. Това обаче предизвика сериозни скандали отвъд Дунава, пишат румънските медии.
Това се прави, за да се стимулира продажбата на тяхната марка "Дачия Логан" и за да се избегне наличието на стари автомобили по румънските пътища, съобщават електронните издания в северната ни съседка. Но в Румъния се развихри скандал, че по този начин могат да бъдат спирани и по-нови коли, внасяни от България.
Сега е практика северните ни съседи да внасят автомобили от България, защото им излизат двойно по-евтино. В Румъния нямаше правило, което да задължава съседите ни да сменят регистрационните номера, като така те караха колите си с българска регистрация. Правителството на северната ни съседка обаче е решило да затегне мерките, пишат румънските издания. / БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.