Водата в София поскъпва с 15%

https://blitz.bg/ikonomika/vodata-v-sofiya-poskapva-s-15_news26044.html Blitz.bg

И водата в София ще поскъпне от 1 януари с 14,7%. Това предлагат водните експерти на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране с шеф проф. Константин Шушулов. Общественото обсъждане на поредния скок е утре.

Цената на 1 куб. м. вода с отвеждане и пречистване на канални води ще струва 1,169 лв. без ДДС или 1,40 лв. с ДДС.
"Софийска вода" е поискала цена с 18% нагоре, казаха от регулатора, но след пет срещи в ДКЕВР се е стигнало до намаляване на разходи и оттам на поскъпването с 3%.
От ДКЕВР са поискали писменно потвърждение от водната компания, че определената цена покрива разходите на водното дружество по програма ИСПА за съфинансиране и обслужване на кредитите за модернизация на мрежата.
От Нова година се очаква и поскъпване на парното, като предварителните разчети са увеличението да е с 12 до 15 на сто. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай