1070 работещи в БДЖ ще бъдат съкратени до края на следващата година. За това са се договорили синдикати и ръководството на структурата на среща с министъра на транспорта Петър Мутафчиев.
200 от предвидените за съкращаване ще се пенсионират, 410 ще бъдат освободени с мотива надщатен персонал, но за тях предстои да се договарят обезщетения, тъй като срокът на колективния трудов договор е изтекъл през ноември. Още 460 души ще бъдат съкратени след сключването на новия колективен трудов договор. Според президента на КНСБ Желязко Христов подписването на споразумението, преговорите за което продължават във вторник, ще доведе до най-добрия вариант освободените да имат социален пакет с програма за доброволно напускане. Имало и такива желаещи, уточни Христов. Ако не бъдат удовлетворени исканията на синдикатите, ще се пристъпи към протестни действия. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.