Извънредно положение беше обявено в американския щат Кентъки заради изключително силен дъжд, който предизвика тежки наводнения.
Подобна мярка позволява на губернатора да мобилизира ресурсите на щата, за да се справи с щетите от валежи, информира Нова телевизия.
![]()
Националната гвардия е активирана и се включи в отводняването на най-тежко засегнатите райони. Синоптиците обаче предупреждават, че се очакват още валежи.
![]()
![]()
![]()
![]()
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.