Полицията в щата Ню Йорк предупреди за появата на страшен хибриден звяр в околностите на градовете (ВИДЕО)
Разговорите за такива животни започнаха в САЩ преди няколко години. Сега обаче полицаите са успели да направят снимка на мистичния звяр, информира esoreiter.ru.
Независимо от сравнително ниското качество на изображението, отчетливо може да се види, че това изобщо не е обикновен вълк или койот.
Снимката е направена неотдавна в недалеч от град Конджърс. Почти по същото време няколко жители на града заявили, че са забелязали в околностите голямо сиво животно, приличащо на куче. Местният жител Шон Маккормак даже твърди, че видял как звярът хищнически се спотаил недалеч, точно когато съпругата на съседа му излязла да изхвърли боклука рано сутринта.
Койволк или върколак?
Могат ли вълците и койотите да се кръстосват в природата? Специалистите твърдят, че това е възможно, тъй като дадените видове са се разделели вероятно само преди няколко хилядолетия.
Новият вид животни се появяват за пръв път в края на 19 век в южната част на канадския щат Онтарио. Тогава изсичането на дърветата и безразборния лов съкратили територията на вълците изключително много. Поради надвисналата опасност от изчезване, те започват да се чифтосват с койоти и кучета.
Днес новият вид хищници вече обитават обширни територии на равнини и гори, а все по-често се срещат и в градските територии. Генетиците поясняват, че в обичайния случай подобно междувидово кръстосване би дало слабо потомство, което не би оцеляло дълго. В дадения случай обаче смесеното ДНК на тези животни създава вид, който тежи двойно на теглото на обикновени койоти и е много по-издържлив.
При проведени от учени от Университета Стоуни Брук в Ню Йорк изследвания става ясно, че в генома на койвълците се откриват 25% вълчи гени и 10% гени на кучета от основно големи породи, като доберман и немска овчарка. Тялото на койвълците е по-мускулесто, те развиват по-бърза скорост, а челюстите им са по-големи и здрави.
Симбиозата между двата вида позволява на хищниците да издават звуци на ниска честота като вълците, след което лесно могат да преминат към характерното за койотите скимтене. Вълците по природа не излизат на открити пространства, докато койотите не обичат да ловуват в гористите местности. Новият вид е наследил най-хубавото и от двата вида и няма никакъв проблем да ловуват и на двете места.
Новият вид хищник активно е заселил пустеещите гори в източната част на САЩ. Днес ареалът им на разпространение се разширява на югоизток. Учените са установили, че за последните сто години популацията е нараснала до няколко милиона.
Отчитайки факта, че животните от семейство кучета винаги раждат по няколко малки, има вероятност койвълците в окръг Рокланд да са много повече от един. Ето защо полицаите предупреждават гражданите на първо място да не пускат сами на улицата домашните си питомци, и, второ, в случай на стълкновение с койвълк да викат силно и да се опитат да изглеждат колкото се може по едри.
Някои жители на окръга обаче толкова много се вживели в тези съобщения, че дори се опасяват да не би в околностите на населените места да са се появили не койвълци, а истински кръвожадни върколаци...
Превод: БЛИЦ
Последвайте ни
0 Коментара: