Той бил глобен заради това от пътните полицаи ден след инцидента.
Професионалният шофьор решил да обжалва, тъй като политиката на транспортната фирма, в която работи, е да не раздава бонуси на водачи, които са нарушили Закона за движение по пътищата.
За негова радост Районният съд в Смолян със свое решение му отмени глобата, тъй като при съставянето на наказателното постановление е трябвало да има двама свидетели, а в случая е имало само един.
Така, ако наказващият орган не обжалва решението, досието на смолянчанина ще е чисто и той ще може да очаква 13-та заплата в края на годината, уточнява Дарик.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.