Влак удари камион

https://blitz.bg/intsidenti/vlak-udari-kamion_news58722.html Blitz.bg

Влак удари товарен автомобил, който е пресичал неправилно жп прелез.

При инцидента няма жертви. Пътниците се извозват с автобуси, съобщиха от Национална компания "Железопътна инфраструктура".

Влакът се е движил от Свиленград за Пловдив.

Около 10,50 часа днес камионът е опитал да премине през жп прелеза при спуснати бариери и редовно задействана сигнализация, указваща приближаването на влака.

В следствие на удара камионът се преобръща.

Жертви няма, но по локомотива има нанесени сериозни щети.

Веднага е организирано извозването на пътниците от влака с автобуси до Димитровград.

Това е четвъртият инцидент на жп прелез за последните 5 дни./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай