Влак удари товарен автомобил, който е пресичал неправилно жп прелез.
При инцидента няма жертви. Пътниците се извозват с автобуси, съобщиха от Национална компания "Железопътна инфраструктура".
Влакът се е движил от Свиленград за Пловдив.
Около 10,50 часа днес камионът е опитал да премине през жп прелеза при спуснати бариери и редовно задействана сигнализация, указваща приближаването на влака.
В следствие на удара камионът се преобръща.
Жертви няма, но по локомотива има нанесени сериозни щети.
Веднага е организирано извозването на пътниците от влака с автобуси до Димитровград.
Това е четвъртият инцидент на жп прелез за последните 5 дни./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.