Йордан Цонев и Плевнелиев с първи думи след консултациите за кабинет БЛИЦ TV
Цонев посочи, че ДПС няма доверие в изборния процес, който се осъществява с машините, с които страната разполага.
Решаването на текущите проблеми минава през решаването на политическата криза. Това заяви Йоран Цонев от ДПС след срещата с контактната група, оглавявана от Росен Плевнелиев и Соломон Паси.
"Решаването на политическата криза минава през съставяне на мнозинство и правителство. Това мнозинство трябва да е евроатлантическо", добави той.
"Извеждаме пред скоби членството ни в ЕС и НАТО, защото оттам идват инструментите за решаване на проблемите на хората. И казахме, че ние сме за това да търсим възможности за съставяне на идейно хомогенно евроатлантическо мнозинство", обясни Цонев.
"Изразихме своето разочарование, че в българския парламент от седем партии четири са с явно изразена проевропейска и пронатовска идеология. И тези партии имат 173 депутати. И с измислени причини не могат да се разберат - защото корупцията не я посочват политиците, а съдебните органи. А тези партии заедно даже да направят дори конституционна реформа", каза депутатът от ДПС.
Цонев посочи, че ДПС няма доверие в изборния процес, който се осъществява с машините, с които страната разполага.
По думите му, без съставяне на стабилно мнозинство в парламента, няма смисъл да се приема нов бюджет и би било по-добре да се удължи действието на настоящия за известно време. Той потвърди, че ДПС е за въвеждане на еврото.
Той определи проведения с Плевнелиев и Паси разговор като концептуален, по време на който от движението са изразили позицията си, че без диалог нито един проблем не може да бъде решен.
Ние сме „за” въвеждане на еврото, не виждам защо са контактни групи, посочи още той във връзка с оповестеното по-рано искане от лидера на „Възраждане”.
Коментарът на Росен Плевнелиев след срещата
Евроатлантическите партии разполагат с конституционно мнозинство в 48-ото НС, но са крайно противопоставени една на друга. Това заяви Росен Плевнелиев след края на серията срещи с партии от 48-ото Народно събрание.
"Целта на разговорите е да се намерят допирни точки за съставяне на правителство независимо с кой мандат и в какъв формат", декларира Росен Плевнелиев. Според него отстояването на евроатлантическите ценности са ключови за справянето с предизвикателствата у нас.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
Баклавичка му е бил приготвил женчото Плевнелиев и рахат локум за да го разпъват.
Не знам кое е по гнусно и вредно, Герба да управлява с Импексовата БСПдирастия водена от Краднелия ли, или със комуняците водени от Гнома Ристю и ППтата на Киретата и Окорените. Но ми се струва, че второ управление на коалиция ПАРАПЕТ начело с ГугЛена, ще е пагубно за държавата...
шибанЛайнар!!!
Не знам кое е по гнусно и вредно, Герба да управлява с Импексовата БСПдирастия водена от Краднелия ли, или със комуняците водени от Гнома Ристю и ППтата на Киретата и Окорените. Но ми се струва, че второ управление на коалиция ПАРАПЕТ начело с ГугЛена, ще е пагубно за държавата...
е нарицателно за болшевишко, защото използва същите методи както болшевиките по време на червения терор.
Изборния кокс трябва незабавно да се промени, и хора без средно образование да нямат право на глас.Тогава ДПС и Възраждане изчезват
Какъв "кокс" те гони теб бе малоумнико с купена диплома и промит мозък?
СЕКС Знакомства неподалеку, без обязательств и денег: бесплатно, анонимно, просто попробуй и тебе понравиться https://7l.ink/goo
СЕКС Знакомства неподалеку, без обязательств и денег: бесплатно, анонимно, просто попробуй и тебе понравиться https://7l.ink/goo
Абе този неграмотен келнер,какво прави още в Парламента?Повечето от етническата партия са неграмотни,и не говорят добре български .Срам !!!
Май щели да слагат за кмет на Истанбул, българин. Дотам я докарахме.
Цоната и той не знае в коя "война е".Дали за Освобождението на българите или за спасението на Турция. Двуличници да искаш.
Голям дует! Мистър Бийн и мистър Ментарджиев. Само мистъра с акСента липсва.