Пакет с 1 640 грама употребявани златни накити били открити при митническа проверка на на лек автомобил "Шкода" собственост на българският гражданин Н.З (40 г.) от Айтос. Нарушението е станало на ГКПП Малко Търново, съобщиха от Агенция „Митници".
Накитите били увити в пакет със светлоотразително фолио, за да не бъде засечена пратката от рентгенова апаратура.
Златото било поставено в черна кожена чанта в "жабката" на автомобила между лични вещи.
За нарушението е съставен акт по Валутния закон . Случаят е предаден на прокуратурата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.