Освобождаваме място за щастие и в дома си, и в сърцето си с книгата „Минимализъм“ от Ралица Генчева
Създателката на бранда Charly Wilde, която от години практикува минимализъм, събира най-новите проучвания в сферата
Започваме 2025 г. на чисто, освободени от излишни вещи и емоции, с помощта на полезното издание „Минимализъм“ от писателката, поетеса и създателка на най-популярния бранд за абонаментни кутии у нас Charly Wilde – Ралица Генчева.
Само месеци след като изненада почитателите си с първия си роман „Обрат в сюжета“, авторката, която практикува минимализма като начин на живот, създава обстоен и задълбочен наръчник, сред чиито страници „щастие“ не е синоним на „повече“.
Знаете ли, че човек прекарва средно 153 дни от живота си в търсене на изгубени вещи и цели 8 години в пазаруване?
В свят, който всеки ден ни убеждава, че колкото повече притежаваме, толкова по-успешни ще се чувстваме, Ралица Генчева поема в обратната посока и доказва, че прекалено многото притежания могат да бъдат както следствие, така и причина за тревожност, депресия, неудовлетвореност и претоварване.
Опирайки се на най-новите проучвания в сферата на минимализма, писателката разглежда понятието във всичките му значения – от „Минимализъм“ в гардероба и дома ни до осъзнатост на пазаруване и разчистване на дигиталното и менталното ни пространство, както и токсичните връзки с хората около нас.
Изданието комбинира допълнени части от първата книга на Ралица Генчева „Кой те излъга какво е щастие“ с нови проучвания на авторката, която разказва за своя собствен опит с бърнаута и депресията. Практикувайки „Минимализъм“ във всички аспекти от ежедневието си, тя намира своя изход от омагьосания кръг на работохолизма, и приканва читателите да опитат сами.
„Минимализъм“ не е книга, която открива магическата формула на щастието. Това е книга, която на първо място ни подтиква към действие и желание да разпознаем проблемите си, а след това и да се преборим с тях.
На какво може да се дължи привързаността ни към вещите? Защо е толкова трудно да изхвърлим миналото – що се отнася и до притежания, и до вече неработещи взаимоотношения? Какви са ползите от минимализма за психичното ни здраве?
Давайки полезни указания за първи стъпки в мисията „Минимализъм“, Ралица Генчева доказва, че този начин на живот може да ни спести както пари, така и време, което да използваме за своите любими хора и хобита.
Защото ненужните неща около нас пречат на мозъка ни да се съсредоточи върху важните. На сърцето – също. А щастието обича свободата.
Последвайте ни
0 Коментара: