Писането за любов не е лесно. Повечето сюжети вече са отиграни, а това да нагазиш в дълбоките води на клишетата е опасност, от която трудно бяга всеки автор. Таня Глухчева обаче вече има опит и е позната на българската публика.

Първият ѝ роман "Да пътуваш в петък 13" проследява преживяванията ѝ в Латинска Америка по време на първата вълна от коронавирус и наложената строга карантина в цял свят.

Българка се замеси в латиноамерикански сериал и разказа за него в "Да пътуваш в петък 13"

Новата ѝ книга "Професорът" пък е фокусирана върху една любов, непознаваща пределите на времето.

Обречена да се повтаря отново и отново, докато героите загърбят това, което им пречи да бъдат заедно. Средновековна испанска куртизанка и свещеник се срещат отново след векове - тя е независима жена, той - знаменит професор.

Дали ще се познаят и как ще свърши историята им този път? Или освен тях са се преродили и онези, които в миналото са им попречили да бъдат щастливи? Наука, религия, езотерика се преплитат в едно, за да дадат отговор на много въпроси, както и да породят нови...

Изложба на млад фотограф ни връща назад във времето и разплита началото на една любовна история, която преминава през вековете и дава отговор на много въпроси. Кулминацията на вечерта е фотография, за която младият мъж дълго време се е колебал дали да включи в изложбата. Но именно тя приковава погледите на присъстващите. Всички са озадачени от поразителната прилика между приятелката на фотографа с портрета от снимката на жена от Средновековието. Изведнъж сякаш проговаря миналото.

Това е началото на дългия път към разплитане на истинската история. Посещението в Испания на Професора и хората около него ще даде ли отговор на всички въпроси, които ги вълнуват? Историята за живота на куртизанката Каталина е трогателна. За какво се е борила? Как тази история се прехвърля през вековете и стига до днес.
 

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук