Има надежда! Откриха гигантска костенурка, смятана за изчезнала СНИМКИ
Смяташе се, че последният представител на Chelonoidis abingdonii е починал през 2012 г.
Възможно е да има надежда за гигантската костенурка (наричана още слонска или галапагоска), чийто вид се смяташе за изчезнал. Експерти откриха млад екземпляр, който е частично свързан с подвида, съобщава T+L.
Смята се, че подвидът Chelonoidis abingdonii е изчезнал през 2012 г., когато последното животно от него, наречено Самотния Джордж, починало, съобщава NBC News, цитиран от profit.bg.
По онова време Самотният Джордж е на повече от 100 години.
Изследователи от Galapagos Conservancy Inc. - нестопанска организация, базирана във Вирджиния, обаче наскоро откриха млада женска костенурка, която, според тях, е частично свързана със Самотния Джордж и пряк потомък на вида.
Животното е намерено по време на 10-дневна експедиция до вулкана Уолф на остров Изабела.
Остров Пинта - дом на Самотния Джордж, някога е населен с множество големи костенурки, но експертите твърдят, че те са изчезнали в началото на 20-и век поради преследване от хората, съобщава Smithsonian Magazine.
Когато биолог открива Самотния Джордж през 1971 г., се смята, че той е последният от неговия подвид.
Животното е транспортирано в изследователската станция "Чарлз Дарвин" в Галапагос.
Самотният Джордж живее с още две костенурки от вида, но 13-те яйца, които се появяват в резултат на съвместния им живот, не водят до поколение, според списание Smithsonian.
След смъртта му по естествени причини (въпреки че умира млад за подвида си), тялото на Самотния Джордж е изложено в Американския музей по естествена история в Ню Йорк.
Самотният Джордж не е единствената гигантска костенурка, с която изследователите работят за продължаване на вида.
През януари гигантска костенурка на име Диего излезе в пенсия, след като прекара години, помагайки за увеличанате на вида си от 15 оцелели костенурки до над 2000.
Слонската костенурка, обитаваща Галапагоските острови в Тихия океан, е известна като най-голямата костенурка на земята. На островите се срещат поне 14 подвида.
Възрастните достигат тегло над 400 кг и дължина повече от 1.8 м.
Въпреки че не е известна точната средна продължителност на живота им, според учените, тя може да достигне над 200 години, сочи справка в Wikipedia.
Последвайте ни
2 Коментара: