Осемнадесет месеца затвор даде Районният съд в Пещера на сериен обирджия на църкви.
Само за една нощ 20-годишният Васил А. отарашил храмовете „Света Богородица" и „Света Петка" в родопския град. Първата си атака той предприел около 22 часа, пише "Марица". Той разбил входната врата, като пъхнал между двете крила метална щанга. След това отворил касичките за дарения от миряните и събрал монетите на обща стойност 793 лева.
Плячката явно обаче му се сторила незначителна, защото решил да преобърне и друг храм - „Света Богородица". Васил разбил входната врата, но останал разочарован от намереното - едва 85 лева. Благодарение на бързите действия на пещерските полицаи наглият крадец бе заловен. Оказало се, че той е стар познайник на местните ченгета. На свое заседание Районният съд постанови той да прекара 10 месеца на топло. Васил ще излежи и стара своя присъда от осем месеца. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.