Поне 40 000 двойки у нас се нуждаят от дарена яйцеклетка, за да имат шанс за бебе. Това каза пред "24 часа" специалистът по репродуктивна медицина д-р Георги Стаменов.
Донорската програма е последната стъпка в лечение на стерилитета. Все повече жени се включват като дарители безвъзмездно и анонимно, казаха координатори по донорство. Те най-често са на възраст между 30-34 години, с висше образование и добра професионална кариера, сочи профилът на дарителките. Задължително условие е да са ставали майки поне веднъж.
В 99 на сто от случаите имат подкрепата на съпруга си, което е изключително важно, уточни д-р Стаменов.
Жените могат да бъдат донори, докато с техни яйцеклетки се стигне до 5 успешни бременности. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.