Българин надхитри американец и французин след корабокрушение

След няколко дни глад и отчаяние ги открила една племена шаманка

https://blitz.bg/obshtestvo/balgarin-nadhitri-amerikanec-i-francuzin-sled-korabokrushenie_news1115117.html Blitz.bg

Ако денят ви не започне с усмивка, ще е загуба не само за вас, но и за тези около вас. Доброто настроение винаги е ценен съюзник в работната седмица, особено когато сте претрупани от задачи.

Така че - усмихвайте се. Ние ви даваме начален тласък с тази история:

Един българин, един французин и един американец попаднали на необитаем остров след корабокрушение. След няколко дни глад и отчаяние ги открила една племена шаманка.

– Ще ви пусна да си ходите, ако издържите три мои изпитания! – казала тя загадъчно. – Ако не успеете, ще станете вечерята на племето!

Тримата нямали избор и се съгласили.

– Първо – донесете ми по десет еднакви плода от джунглата!

След час американецът се върнал с десет ябълки.

– Добре – казала шаманката. – Второто изпитание е: ще ги изядеш всичките, без да се разсмееш. Ако се засмееш – край!

Американецът хванал първата ябълка – голяма, твърда… едва я преглътил. Втората – още по-зле. При третата се ухили от болка и шаманката изкрещяла:

– В котела с него!

След малко дошъл французинът с десет гроздови зърна.

– Същото правило! – казала шаманката.

Французинът започнал – едно зърно, второ, трето… и точно когато стигнал деветото, избухнал в смях!

– В котела и ти! – викнала шаманката ядосано.

На небето двамата се срещнали. Американецът го гледа и пита:

– Братле, защо се засмя на деветото гроздово зърно?!

Французинът едва се сдържа отново да не прихне:

– Видях българина… идва с десет ананаса!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
1 Коментара
хи-ха-хе-хо
преди 7 месеца

И кое е смешното,ако не е тайна?Аз пък обещавам да не казвам на никой!:))))))))

Откажи