Бебе на 3 месеца е заразено с COVID-19 в Дупница

Преди няколко дни майката завела детето с висока температура и повръщане в Спешен център

https://blitz.bg/obshtestvo/bebe-na-3-meseca-e-zarazeno-s-covid-19-v-dupnica_news838755.html Blitz.bg

3-месечно бебе от Дупница е диагностицирано с К-19. Момиченцето е настанено в болница за лечение. Това предаде струма.бг.

Преди няколко дни майката завела детето с висока температура и повръщане в Спешен център. То било тествано за К-19 и пробата била положителна.

Бебето и майката са изолирани от останалите деца в детско отделение в една от болниците в Дупница. Тествани са всички лица от семейството на бебето за К-19, които са контактували с него.

От РЗИ не дават данни по случая. В отделението, където е настанено бебето, е забранено на персонала да дава изявления.

В момента върлува вирус по деца и възрастни в Дупница със същите симптоми – висока температура, разстройство и повръщане. Вирусът преминава за два-три дни с подходящо лечение.

В инфекциозно отделение на общинската болница в Дупница леглата са запълнени с болни от Ковид-19. Мъж на 50 г. е транспортиран за лечение в столична клиника.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай