Борисов ще се срещне с протестиращите медицински сестри

Ще присъстват министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, министърът на труда и социалната политика Деница Сачева и председателят на парламентарната комисия по здравеопазване Даниела Дариткова.

https://blitz.bg/obshtestvo/borisov-shte-se-sreshtne-s-protestirashtite-medicinski-sestri_news715299.html Blitz.bg

Министър-председателят Бойко Борисов ще се срещне с представители на протестиращите медицински сестри утре, 17 декември, в Министерския съвет, съобщиха от правителствената пресслужба.

На срещата ще присъстват министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, министърът на труда и социалната политика Деница Сачева и председателят на парламентарната комисия по здравеопазване Даниела Дариткова.

Тази нощ протестиращите нощуваха в палатки пред Министерския съвет и заплашиха, че ще останат в тях, докато не бъдат приети от Борисов.

Медицинските специалисти настояват да няма търговски дружества в здравеопазването. Заплатата им да се равнява на две минимални работни заплати. Те искат още връщане на младите специалисти от чужбина у нас.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай