Бум на кърлежи във Варна

Болните от Лаймска болест са двама, един е хванал Марсилска треска

https://blitz.bg/regioni/bum-na-karlezhi-vav-varna_news208184.html Blitz.bg

От началото на месеца 264 са нахапаните от кърлежи във Варна, които са потърсили медицинска помощ, съобщиха от Регионалната здравна инспекция.

Сравнено със същия период на миналата година жертвите на кръвосмучещите гадини са намалели незначително - с 35. Само за последната седмица регистрираните случаи на ухапвания от кърлеж са 34.

Само 8 от тях са в област Варна. Всички останали случаи се отнасят за града. В последните седем дни от кърлежопреносими болести са заболели двама - от Лаймска болест. От началото на месеца със същата диагноза пък са 12. Има и един заболял от Марсилска треска. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай