Чистят девет сметища от столичен район

https://blitz.bg/obshtestvo/chistyat-devet-smetishta-ot-stolichen-rayon_news45226.html Blitz.bg

Девет нерегламентирани сметища в столичния район „Изгрев” са установили от кризисния щаб по сметосъбирането в София. За ликвидирането им е мобилизирана фирма „Елма Тодоров” ЕООД, която от днес започна работа по тяхното отстраняване с 12 товарни самосвала и 2 багера. По предварителен график, на територията на този столичен район, фирмата ще работи до 24 април.

Сметоизвозването и сметопочистването бе извършено с пълен капацитет, по график за празнични дни, информират още от кризисния щаб. Бе направено почистване и ръчно метене около столичните храмове. Миенето на столичните булеварди бе извършвано по редовен график. Двете държавни фирми, мобилизирани от щаба започнаха работа на 20 април около и в с.Чепинци, където ще работят и в следващите няколко дни за ликвидиране на нерегламентираните сметища. За вчерашния ден са извозени 250 куб.м, разрита земна политура - 450 кв.м и са машинно изравнени 170 кв.м. Продължи работата по извозване на отпадъци от нерегламентираните сметища в район „Нови Искър”. Вчера от нерегламентираните сметища в с.Доброславци и с.Житен,” са извозени 180 куб.м отпадъци./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай