Чистенето на кални наноси, затлачени оттоци и тиня в засегнатите от поройния дъжд райони на Добрич продължава и днес.
Освен общинското предприятие „Комуналефект" и сметопочистващата фирма „АЗА Шеле" в операциите участват и частни фирми, съобщи кметът на града Детелина Николова.
В ДКЦ 2 се почистват и дезинфекцират мазата и приземния етаж.
Над 90 литра на квадратен метър се изсипаха над Добрич в следобедните часове в петък. Екипи на „Гражданска защита" и „Пожарна безопасност и спасяване" цяло денонощие отводняваха залети изби, складове и офиси. Бяха получени близо 100 сигнала от граждани и частни фирми за поражения. С общо 14 помпи са били отводнени над 50 помещения. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.