Чистят Добрич след пороя

https://blitz.bg/obshtestvo/chistyat-dobrich-sled-poroya_news57511.html Blitz.bg

Чистенето на кални наноси, затлачени оттоци и тиня в засегнатите от поройния дъжд райони на Добрич продължава и днес.

Освен общинското предприятие „Комуналефект" и сметопочистващата фирма „АЗА Шеле" в операциите участват и частни фирми, съобщи кметът на града Детелина Николова.

В ДКЦ 2 се почистват и дезинфекцират мазата и приземния етаж.

Над 90 литра на квадратен метър се изсипаха над Добрич в следобедните часове в петък. Екипи на „Гражданска защита" и „Пожарна безопасност и спасяване" цяло денонощие отводняваха залети изби, складове и офиси. Бяха получени близо 100 сигнала от граждани и частни фирми за поражения. С общо 14 помпи са били отводнени над 50 помещения. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай