ЧСИ се хвана за главата: Никой не иска да купи чисто нов завод
Първият търг за предприятието за преработка на зеленчуци, производство на лютеница, кетчуп и други сосове беше обект на публична продан в началото на 2022 година
Четвърти търг е пуснат за оборудваната консервната фабрика в Белащица от ЧСИ, след като при предишните процедури не се яви нито един кандидат.
Заводът, който е на площ от 3 дка, е построен едва преди няколко години, но вече втора година той се предлага на търг, без да има интерес към него.
Фабриката се продава заради дълг на дружеството "Хера трейдинг" с управител и собственик Жана Ганчева към БАКБ.
Първият търг за предприятието за преработка на зеленчуци, производство на лютеница, кетчуп и други сосове беше обект на публична продан в началото на 2022 година.
Първоначалната цена, от която започна наддаването тогава бе 4,6 млн. лева. Търгът обаче остана без интерес и съответно дълговете не бяга погасени. Вторият бе на стойност от 4,4 млн. лева, а третият вече бе за 3,7 млн. лева през януари.
Новата сума е 4 млн. лева на търга, тъй като първите три процедури са пропаднали. Ако и сега никой не се яви, се очаква след това цената му да падне с още две стъпки.
Частният съдебен изпълнител Мариана Кирова е обявила, че документи за сградата ще се подават до 22 април.
Фабриката, обект на продажба, е разположена върху терен от 3 декара в местност "Бялата пръст" в Белащица. Базата представлява двуетажна сграда със сутерен, със застроена площ от 1341,84 кв. м. и РЗП от близо 4000 кв. м. Обект на продажба е не само фабриката,но и с пълно оборудване - хладилни отделения, специализирани машини, мониторингова система и т.н.
Строителството на предприятието започва през 2016 година. По проект производствените й линии са с капацитет 675 т/годишно производство на доматени и пиперкови концентрати и 2500 т/годишно на лютеница, кетчуп и други сосове. То дори е подпомогнато по програма за европейско финансиране към Държавен фонд земеделие по мярка „Инвестиции в земеделски стопанства”, като одобрената сума за субсидия е 2,9 милиона лева.
Освен това върху предприятието са учредени две договорни ипотеки за над 3 млн. лева към Българската банка за развитие. Генчева обаче спира да изплаща фирмените кредити и фирмата е дадена на съдия-изпълнител. Отделно има и наложен запор от НАП заради неизплатени задължения.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
2 Коментара: