ДАНС пита за собствениците на 108-те бентлита у нас

https://blitz.bg/obshtestvo/dans-pita-za-sobstvenicite-na-108-te-bentlita-u-nas_news43165.html Blitz.bg

Кои са собствениците на 108-те бентлита, регистрирани у нас. Този въпрос към КАТ е зададен в официално писмо от ДАНС, пише в. “24 часа”. Целта е да се установи как са изплащани колите – в брой или с лизинг, и дали стопаните могат да докажат произхода на парите за луксозните возила.

Отделно от Националната агенция по приходите са писали до всички големи лизингови къщи. Те пък искали да съберат информация за автомобилите над 200 000 лева. Интересували ги всички договори, сключени от 2004 г. до 2008 г. Поне 1/3, а дори и повече от скъпите коли ще се окажат фирмена собственост, прогнозират експерти от НАП. Тъй като вече имало такива случаи, на които се натъкнали при ревизии на физически лица, ще се провери дали возилата не са закупени със заеми, които собственикът е отпуснал сам на своята фирма. Те очакват също проверките и ревизиите да се проточат. Причината е, че много от скъпите коли са купени с банкови заеми или със заеми от физически лица, които живеят в чужбина. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай