Датските банкноти и монети са най-мръсните в Европа. Професорът от Оксфордския университет Ян Томпсън твърди, че повече бактерии има само по китайските юани, предаде ИТАР-ТАСС.
Ученият провел изследване, в рамките на което е извършено преброяване на средното количество бактерии по паричните знаци на почти всички страни на планетата.
Според резултатите върху датските крони са регистрирани средно по 40.2 хиляди микроорганизма. На второ място в този оригинален рейтинг е Швеция с 39.6 хиляди бактерии./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.