Дъждът разгони протестиращите, тракторите остават

https://blitz.bg/obshtestvo/dazhdat-razgoni-protestirashtite-traktorite-ostavat_news27840.html Blitz.bg

Силният дъжд, който се изля преди минути в центъра на столицата, изгони по-голямата част от протестиращите пред храм-паметника “Александър Невски” и Народното събрание, но най-упоритите са категорични: "Така повече не може".

Само около 200 трактористи останаха пред "Александър Невски". Те са дошли с машините си от Кърджали, Хасково, Попово, Враца.
Полиция и жандармерия от Костенец, Перник, Монтана и други места, дошли да подкрепят столичните си колеги, останаха по местата си, въпреки освободеното пространство около Народното събрание. Някои от протестиращите зърнопроизводители нямаха идея къде са отишли колегите им, но се заканиха утре да продължат протеста. Мнозина коментираха, че не са наясно дали все още имат разрешение от общината за утрешни протестни действия.


ещата стават все по-лоши и по-лоши всяка година", каза пред БЛИЦ Георги Хараланов от Дупница. Той разказа, че си вади хляба със земеделие повече от 20 години. Мъжът е убеден, че вината за днешното дередже на отрасъла е в управляващите.
“Ние искаме тези кратуни в парламента да разберат, че така повече не може”, гневи се фермерът от Дупница.

Милан Николов, Десислава Вангелова/БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай