Едвин Сугарев: Орешарски ми се обади да спра да гладувам, аз му отказах

В началото на стачката човек се чувства добре, посочи той

https://blitz.bg/obshtestvo/edvin-sugarev-oresharski-mi-se-obadi-da-spra-da-gladuvam-az-mu-otkazah_news208281.html Blitz.bg

Добре съм. В началото на лгданата стачка човек се чувства добре. Това заяви поетът Едвин Сугарев в предаването „На светло“ по Нова телевизия. Припомняме, че той отново обяви гладна стачка в знак на протест.

Сугарев потвърди, че вече пети ден гладува. Той посочи, че всеки човек има различни възможности да продължи да гладува. И даде за пример затворниците от ИРА, които починали между 60-ия и 70-ия ден на гладната си тюстачка.

„Пламен Орешарски ми се обади с молба да прекратя гладната стачка. Аз му отказах“, обясни протестиращият.  
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай