Истински екшън се е разиграл в столичния градски транспорт днес, алармира независимият депутат Георги Кадиев. Нередовен пътник от арабски произход и нередовна пътничка от ромски произход са заловени без билети в трамвай 7.
Двамата обаче отказват да слязат от трамвая или да платят глобата от 20 лева. След кратка словесна разправия пътникът вади нож на двамата контрольори. Уплашени за живота си те звънят на 112. Оттам им казват, че патрулка може да дойде след час. Ватманът обаче отказва да спре трамвая, защото гони разписание.
Според Георги Кадиев контрольорите са слезли посрамени, без по никакъв начин да могат да се противопоставят на нередовните пътници.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.