България получава около 1.5 млрд. евро от европейските фондове за проекти по програмата за изграждане на пречиствателни станции за отпадни води и за ВиК сектора, но тези средства не са достатъчни за цялостното подобряване на системата. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов при откриването на министерската конференция на страните от Черноморския регион на тема “Водоснабдяване в малките населени места в държавите от региона”.
Страната ни се нуждае от значителни инвестиции за пълната реализация на водните проекти, особено в малките и в планинските населени места. За модернизацията на “ВиК" сектора в България са необходими около 78 млрд. евро. Това е посочено официално в приетата от Министерския съвет стратегия за отрасъла./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.