В градината на двореца на румънската кралица в Балчик откриха Дворцов фестивал на цветята – Балчик 2009.
Изложението за ландшафтна архитектура – озеленяване, проектиране и дизайн се организира за втора година и ще се проведе в дните от 26 април до 2 май 2009 г. Експозицията обхваща демонстрация на аранжировки от отрязан цвят, листно-декоративни растения, саксийни култури, посадъчен материал, архитектурни и художествени изделия и елементи, лека градинска техника, инструментариум, препарати и др., както и презентации, изложби и конкурси имащи отношение към темата. Участие вземат цветопроизводители и институции от цялата страна. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.