Хаос с влаковете на Централна гара в София - ето причината

Очакванията са до час движението на влаковете да бъде възстановено

https://blitz.bg/stolitsa/haos-s-vlakovete-na-centralna-gara-v-sofiya-eto-prichinata_news946524.html Blitz.bg

Графикът на движение на влаковете, преминаващи през Централна гара София, е нарушен заради повреда на контактната мрежа. Това съобщиха от пресцентъра на Националната компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ).

При изпълнение на ремонтните дейности на Централна гара София е изключено напрежението между шести и осми коловоз в западната част на гарата, посочиха от НКЖИ. Аварийни екипи на НКЖИ работят по отстраняване на повредата. Очакванията са до час движението на влаковете да бъде възстановено.

На сайта на БДЖ е посочено, че влаковете по направленията София – Банкя, Драгоман – София и София – Видин са сред композициите, които престояват в гара София заради повредата. Актуална информация за движението на влаковете пътниците могат да намерят на сайта на БДЖ.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай