Кметът на Пазарджик каза какво се случва с лъвчетата Масуд и Терез
„Ние до сега не бяхме предприели нищо, защото досега не бяхме никакви. Решението трябваше да се вземе от Общинския съвет в Разград и нашите усилия щяха да бъдат безсмислени. Нека се направи експертиза на тези животни, да се види какви са им проблемите. Да се направи правилната диагностика и след това да направим план как да ги стабилизираме", каза Тодоров.
Ще се справим с проблемите около здравето на лъвчетата. Нямаме друг избор. Но ако са от генетичен произход, там нещата са по-сложни, каза още д-р Лазаров.
„Ако преценим заедно с четири лапи, ще наемем, ако трябва, по техен съвет, човек, който има опит в това. Затова тяхната помощ ще ни е важна. Те със сигурност имат повече опит. Ще бъде поканена и жената, която се грижи за лъвчетата, откакто те са на няколко дни. Ние сме отворени. Вероятно в началото ще се наложи обгрижването да е по-голямо“, каза още кметът на Пазарджик.
"Разходите за едно такова животно не е малък. Големият ни тигър е едно от най-добрите животни в Европа. Неговият разход е между осем и 20 кила месо, но чисто финансово издръжката на такива животни не е проблем за общината. На българските стандарти отговаряме за гледане на такива животни", отбеляза още Тодоров.
Когато правехме къта с кмета, едно от условията бе да сме членове на съответната световна организация. Ние сме такива, добави д-р Лазаров.
За да се реши проблемът окончателно и с добър изход, кметът на Пазарджик обеща, че ще се търси съдействие от всички възможни партньори.
Ще положим максимални усилия, те да станат едни хубави лъвове. При нас на много малко места се полагат такива грижи за животните. Нищо не е пестени и спестено за гледането на лъвовете, каза още д-р Лазаров.
Специалните помещения за лъвчетата ще бъдат готови след месец и половина. Проектът е спазил абсолютно всичко по съответните изисквания.
От утрешния ден лъвчетата могат да дойдат при нас, увери Тодоров.
Последвайте ни
0 Коментара: