КНСБ се обяви против промени в Кодекса на труда, с които се цели създаване на правен режим за узаконяване работата на агенциите за временна заетост.
Повече от 3 години синдикатът отблъсква опитите да бъде узаконено т.нар. тройно трудово правоотношение, при което работниците се третират като животни или роби, пише в становище на КНСБ.
Според синдикалистите някакъв скрит „непонятен” за обществеността интерес принуждава министъра на труда и социалната политика, да бърза и преди изборите правителството да приема закон, на който КНСБ категорично и аргументирано се противопоставя./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.