„Кремиковци” отново на протест

https://blitz.bg/obshtestvo/kremikovci-otnovo-na-protest_news19213.html Blitz.bg

Да се привлекат нови компании, които проявяват интерес към обезпечаването на "Кремиковци", настояват от федерация "Металици" към КНСБ.

Причината за това е, че "Ворскла стийл"-България не може да изпълни ангажиментите си по сключения договор, каза председателят на синдиката Васил Яначков. По думите му комбинатът произвежда по-малко суровини, с по-ниско качество и съдържание на желязо. От федерацията настояват за активна позиция на държавата по намиране на стратегически инвеститор.
Яначков допълни, че работниците в комбината не са получавали заплатите си за август и септември и по този повод във вторник – 21 октомври, ще организират протест. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай