В разгара на матурите по български език и настъпващата лятна жега лъсна страничка с лого на МОН и драстична грешка с изпуснат пълен член. Това предизвика вълна от присмех и възмущение. Вътре в самото министерство ситуацията била ледена, твърдят запознати.
След експресна проверка грешката била открита не на официалната страница на МОН, а на вътрешна, до която достъп имат само директори на училища. Грешката е изтрита като междувременно е установено не само кой е написал грешното изречение, но и кой друг е копирал страницата и я е разпросранил към медиите. Злощастният "грешник на пълния член" се оказал млад инженер-разработчик от външна фирма, натоварена с реорганизация на въпросната вътрешна страница. 

Генералната директива била грешката да се отстрани, а на младия човек да се обърне внимание да е по-акуратен не само в кодовете и цифрите, но и в граматиката. Шефовете преценили, че все пак е човешко да се греши и мъмренето е достатъчно за него.

Въпреки това две служителки, бивши даскалици по български език, видимо не успели да преглътнат упреците към институцията и се заели за честта на пагона и цялото учителско войнство да вкарат младежа в правия път на знанието. Тъй като не им бил под ръка, опасността да хвърчи перушина отпаднала, но последвал телефонен разговор, от който стоящите наоколо хора или замръзнали от ужас или се изпарили към входовете на сградата под предтекст да изпушат "по цигара". Наставленията за значението на граматиката, важността на езиковите норми и смисъла на живота като цяло били поднесени на младия човек с леден и нетърпящ възражения тон. В крайна сметка обаче порицанието завършило благополучно за младия инженер. Той се окопитил и доброволно се съгласил да се подложи на бързо препитване с езиков тест по телефона. Момчето обяснило, че е допуснало грешката по невнимание, защото наистина не е било концентрирано върху граматическите детайли, а много повече върху техническата си работа.

Инженерът успял да издържи блестящо теста по български по телефона, с което видимо стоплил душите на двете някогашни преподавателки по български език. Окончателно получил прошка след като обещал тържествено оттук-нататък да внимава много, когато пише не само кодове, но и изречения, като обръща винаги особено внимание на пълния член.